O nas

Obszar działań i umowa.

Firma LutekLAN.pl świadczy usługi dostępu do Sieci Internet na rynku lokalnym (powiat pabianicki, głównie gm. Lutomiersk oraz Konstantynów Łódzki). Dzięki koncentracji działań na niewielkim obszarze bardzo często wyprzedzamy konkurencję jakością, a także szybkością reakcji na zgłoszenia serwisowe. Jesteśmy firmą przyjazną klientowi, zawsze udostępniając możliwość bezpłatnego przetestowania tego, co sprzedajemy. Umowa, którą z nami zawierasz nie zawiera "haczyków", które bardzo często znajdziesz u dużych dostawców Internetu w Polsce. Ponadto przyłączając się do naszej sieci podpisujesz umowę na czas nieokreślony, obejmującą 30-dniowy okres wypowiedzenia.


Technologia, w obrębie której tworzymy połączenia.

"Radiówka? Nie, wolę na kablu. Słyszałem, że..." To zdanie bardzo często można usłyszeć z ust osób, które miały styczność z tzw. pseudo-dostawcami Internetu, bądź współdzieliły łącze "z sąsiadem". Jeszcze do niedawna bardzo popularne było nielegalne zgodnie z umowami dzielenie łącz stacjonarnych, np. popularnej Neostrady. Słabej jakości, często "produkowany w garażu" oraz sprzedawany później na Allegro sprzęt do komunikacji radiowej osiągnął ceny przystępne dla każdego. Niestety wszystko kosztem jakości. Połączenia radiowe wykonywane przez amatorów w oparciu o tani sprzęt nie mogły prowadzić do niczego innego, jak... Do katastrofy. Ucierpiała również opinia o dostępie do sieci drogą radiową, a najbardziej bolesne było to dla małych i średnich dostawców Internetu bezprzewodowego, którzy musieli walczyć o każdego klienta.

Dziś jest inaczej. Technologia 2G, w oparciu o którą budowano pseudo-sieci odchodzi do lamusa, a w to miejsce przychodzi z odsieczą technologia 5G. Wyższa, zarezerwowana tylko dla sieci szkieletowych częstotliwość, bardziej odporna na zakłócenia oraz oferująca ogromne możliwości technologia Airmax 5G stworzona przez lidera na rynku urządzeń telekomunikacyjnych segmentu ISP, firmę Ubiquiti Networks to nasz as w rękawie. Budujemy naszą sieć w oparciu o najlepsze, sprawdzone rozwiązania.

Kolejnym czynnikiem opiniotwórczym dot. Internetu Bezprzewodowego są mobilne rozwiązania oparte o sieci GSM. Blueconnect, Orange Freedom, iPLUS, PLAY? Nie kojarz naszych usług z tymi technologiami. Oferujemy Internet Stacjonarny, a więc o lata świetlne wyprzedzający prędkością oraz stabilnością powyższe rozwiązania.


Dlaczego LutekLAN.pl?

  • Najszybszy, lokalny dostęp do sieci Internet w oparciu o własną sieć szkieletową w technologii Airmax 5G
  • Bezkonkurencyjna stabilność łącza. Czasy połączeń przy tej samej przepustowości ponad 3-krotnie niższe od oferty konkurencji
  • Najwyższe oferowane przepustowości łącza, dochodzące do 20Mb/s
  • Najszybsza rekacja serwisowa. Większość awarii usuwamy w ciągu 24h od momentu zgłoszenia (nawet w dni, kiedy inne firmy nie pracują)
  • Pomoc w konfiguracji sieci domowych, rozwiązywaniu problemów ze sprzętem komputerowym
  • I wiele, wiele innych...

Skoro aż tyle zalet, gdzie wady? -Nie stwierdzono :)

Zaufali nam między innymi:

LutMED s.c., BMB Serwis, M.B. Kowalczyk sp.j., M-CAR P.H.U., Fiscalia s.c.,CRONI, Przedszkole Niepubliczne ZG SS Urszulanek SJK, JAMIR, HOHO Studio, F.H.U. LUK-CAR, Gorseciarka.pl, Hotel Leszczyński, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Ignacewie, Ceramika Cieplucha, Auto Serwis Jędrek, Dom Dziecka w Porszewicach, TESPOL, Greek Trade

oraz...

Setki Gospodarstw Domowych i wiele, wiele innych!